Menu UMÓW WIZYTĘ

Turnus Skolio

Turnus Skolio w Baby Steps jest skierowany do dzieci, u których zdiagnozowano różne wady postawy, takie jak:

  • skolioza,
  • zwiększone lub zmniejszone krzywizny kręgosłupa,
  • wady klatki piersiowej,
  • koślawość bądź szpotawość kolan,
  • wady stóp.

Nasz program to intensywny tydzień lub dwa tygodnie ćwiczeń, którego głównym celem jest nauczenie dziecka utrzymywania prawidłowej postawy oraz samodzielnej korekcji. Wierzymy, że poprzez regularne i specjalistyczne ćwiczenia dzieci mogą poprawić swoją postawę i zyskać lepszą jakość życia. Podczas turnusu stosujemy zaawansowane metody terapeutyczne, takie jak elektrostymulację, poprawiając ich siłę i wytrzymałość oraz kinesiotaping, który będzie wspomagał korekcję postawy i stabilizację mięśni. Materiały wliczone są w cenę turnusu.

Cennik

Nazwa Usługi Czas Trwania Cena (zł)
Turnus 5 x 60 min 5 x 60 min 850 zł
Turnus 10 x 60 min 10 x 60 min 1600 zł
Turnus 10 x 90 min 10 x 90 min 2200 zł
Turnus 10 x 120 min 10 x 120 min 3000 zł

Skontaktuj się z nami już dziś!

Wybierz przycisk „Umów wizytę” w prawym górnym rogu ekranu aby zarezerwować wizytę, wysłać do nas wiadomość online lub kliknij w numer telefonu na samym dole strony! Skontaktuj się z nami już dziś, a my zapiekujemy się Twoim dzieckiem!

Jak przygotować się do konsultacji u fizjoterapeuty?

Przygotowanie się do konsultacji fizjoterapeutycznej z niemowlakiem może pomóc w efektywnym wykorzystaniu czasu i uzyskaniu jak najlepszych wyników.

Oto kilka wskazówek co zabrać na pierwszą wizytę do Baby Steps Centrum Terapii Dziecka.

– Książeczka zdrowia i wypis ze szpitala (opinie innych specjalistów, wyniki badań np. USG stawów biodrowych).
– Ulubiona zabawka (np. pluszak, kocyk, smoczek).
– Wybrać odpowiednią godzinę, aby nie było śpiące lub zmęczone.
– 30 minut przed wizytą zjadło pierś lub butelkę.
– Przygotuj listę pytań i obaw, które chcesz omówić z fizjoterapeutą.
– Upewnij się, że dziecko jest wygodnie ubrane, ale również ubranie, które ma na sobie łatwo się zdejmuje podczas badania.
– Staraj się zachować spokój i cierpliwość.
– Jeśli to możliwe, przyjdź z drugą osobą, która może pomóc podczas konsultacji.
– Proszę nagraj krótki film z aktywności dziecka lub to co Cię niepokoi u Twojego maleństwa.
– Zabierz ze sobą kocyk lub pieluszkę aby czuło się komfortowo na stole, macie lub kolanach terapeuty.

Pamiętaj, że fizjoterapeuta będzie także zadawał pytania dotyczące historii rozwoju dziecka i jego codziennych aktywności, więc staraj się być jak najbardziej przygotowany/a, aby odpowiedzieć na te pytania.

Bardzo nam zależy, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie podczas konsultacji fizjoterapeutycznej, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i wsparcie emocjonalne.

Jak przygotować się do konsultacji u logopedy?

Przygotowanie się do konsultacji logopedycznej lub neurologopedycznej może pomóc w efektywnym wykorzystaniu czasu i uzyskaniu jak najlepszych wyników. Oto kilka wskazówek co zabrać na pierwszą wizytę do Baby Steps Centrum Terapii Dziecka.

– Książeczka zdrowia i dokumentacja (opinie innych specjalistów, wyniki badań, opinia lub orzeczenie z poradni psych.-ped.).
– Ulubiona zabawka (np. pluszak, kocyk, smoczek).
– Krótkie filmiki na telefonie gdy dziecko:
a. Je produkty z łyżeczki (papkowate lub z grudkami), w rączce miękkie lub twarde do odgryzienia.
b. Pije z kubka otwartego.
c. Gryzaki, smoczki lub inne zabawki, które wkłada do buzi.
d. Gdy śpi.

Bardzo nam zależy, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie podczas konsultacji logopedycznej, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i wsparcie emocjonalne.

Jak przygotować się do konsultacji u psychologa?

Przygotowanie się do konsultacji psychologicznej z dzieckiem może pomóc w efektywnej komunikacji i uzyskaniu większej korzyści z sesji.

Oto kilka wskazówek:

Rozmowa: Przed spotkaniem porozmawiaj z dzieckiem o tym, dlaczego idzie do psychologa. Wyjaśnij mu, że psycholog to osoba, która pomaga dzieciom zrozumieć i radzić sobie z różnymi uczuciami i sytuacjami.

Otwartość:
Zachęć dziecko do zadawania pytań i wyrażania swoich myśli i uczuć wobec spotkania z psychologiem. Ważne jest, aby poczuło się swobodnie podczas sesji.

Przygotowanie emocjonalne: Pomóż dziecku zrozumieć, że rozmowa z psychologiem może być czasem na wyrażenie swoich uczuć i myśli. Zachęć je do dzielenia się tym, co jest dla nich ważne.

Zabawki lub książki: Jeśli dziecko jest młodsze lub niepewne, możesz zabrać ze sobą jego ulubione zabawki lub książki, aby pomóc mu poczuć się bardziej komfortowo podczas sesji.

Przygotowanie na współpracę: Wytłumacz dziecku, że psycholog jest tam, aby pomóc, ale żeby to działało, będą musieli współpracować. Zachęć je do otwartej i szczerej komunikacji z psychologiem.

Pomoc w zrozumieniu: Jeśli dziecko ma trudności ze zrozumieniem, czemu służy konsultacja z psychologiem, możesz wykorzystać prosty język i przykłady, które są dla niego zrozumiałe.

Wsparcie po sesji: Po spotkaniu, bądź dostępny dla dziecka, aby porozmawiać o tym, co się wydarzyło, i odpowiedzieć na ewentualne pytania lub obawy.

Czy w Baby Steps Centrum Terapii Dziecka są dostępne pakiety wizyt?

Tak. Oferujemy pełen zakres wsparcia dla Twojego dziecka dzięki Pakietowi Terapeutycznemu GO! Zawiera fizjoterapię, logopedię i wsparcie psychologiczne. Nie tylko zadbamy o zdrowie Twojego dziecka na wielu płaszczyznach, ale także zaoszczędzisz, bo cena pakietu jest niższa niż suma pojedynczych sesji. Inwestycja w zdrowie, oszczędność w portfelu.

Czym są turnusy neurologiczne?

Turnusy neurologiczne skierowane są do pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, wadami genetycznymi, wadami metabolicznymi, przygotowanie do selektywnej rizotomii grzbietowej oraz po zabiegu SDR, po operacjach ortopedycznych, SMA, przepuklina oponowo rdzeniowa, rozszczep kręgosłupa, dystrofie mięśniowe.

Zapraszamy do kontaktu!

609 011 680